TPU ARMA UYGULAMA YÖNTEMLERİ:

1- Kaplamasız kumaş zeminlerine uygulama:
Armalarımız kaplamasız kumaş zeminlerine pres makinelerinde sıcaklık kullanılarak uygulanmaktadır. Bunun için ekzantrik ya da pnömatik pres makineleri kullanılabilir. Her iki modelde de uygulama süresi, sıcaklık ve basınç değerleri aynıdır. Bu yöntemle üzerinde su geçirmezlik vb. herhangi bir kaplama bulunmayan pamuklu, polyester, likralı, denim vb. kumaşlara uygulama yapılabilir.
*** Arma OPP taşıyıcısı ile birlikte kumaş zeminine düz bir şekilde yerleştirilir. OPP taşıyıcı kumaşta leke bırakmayacak ve zarar vermeyecek derecede yapışkanlıdır.
*** OPP taşıyıcı ile arma kumaşa taşındıktan sonra kumaş ters çevrilerek pres makinesinin zeminine koyulur. Burada önemli 2 nokta; pres makinesinin üst kısmında ( kapağında ) ısı olması, zemininde olmaması ve pres tabanında ısıya dayanıklı sert kauçuk bulunmasıdır.
*** 3 bar basınçla, 145-150C sıcaklıkta, 15 saniye uygulama yapıldığında armalarda ve kumaşlarda herhangi bir deformasyon görülmemekle birlikte en iyi sonuç alınmaktadır.

2- Kaplamalı veya ısıya duyarlı kumaş zeminlerine uygulama:
Armalarımız kaplamalı veya ısıya duyarlı kumaş zeminlerine frekans makinelerinde uygulanmaktadır. Bu yöntemle üzerinde su geçirmezlik vb. herhangi bir kaplama bulunan, ısıya maruz kaldığında deformasyon ve parlama riski olan polar, yün, yağmurluk kumaşı, suni deri, hakiki deri ve imperteks çanta kumaşlarına uygulama yapılabilir.
*** Bu yöntemde öncelikle bir uygulama klişesi yapılır.
*** Arma klişe içerisine ters çevrilerek yerleştirilir.
*** Uygulama yapılacak kumaş yine ters bir şekilde klişe ve armanın üzerine konulur.
*** 3 bar basınçla, 50 C sıcaklıkta, 3 saniye uygulama yapıldığında armalarda ve kumaşlarda herhangi bir deformasyon görülmemekle birlikte en iyi sonuç alınmaktadır.

3- Cırta uygulama yöntemi:
Özellikle resmi üniformalar ve kaplamalı mont ve yağmurluk kumaşlarında tercih edilen bir yöntemdir.
*** Armalarımız ölçü ve şekilleri ile birebir aynı kesilmiş cırtların erkek taraflarına 1. uygulama yöntemi ile yapıştırılır. Talebe göre arma ile erkek cırt arasına yumuşak pad konularak armanın kabarık görünmesi sağlanabilir. Dişi cırtlar kumaşlara dikilerek arma yapıştırılmış erkek cırtlarla birleştirilerek uygulama tamamlanmış olur.

4- Tüm kumaşlar için dikiş yöntemi:
Armalarımız sıcak pres ve frekans uygulamasının yanında tercih eden müşterilerimiz için her türlü kumaş zeminine dikilerek uygulanabilir.